Granice
Kako da izgradite dobar život Psihologija

A šta je sa granicama koje (ne) postavljamo sebi?

Kada razvijemo sposobnost da se nosimo sa neprijatnim osećanjima u sadašnjem trenutku zarad dugoročne dobiti, postižemo više uspeha u životu

Granice Granice koje postavljamo sebi možemo staviti u kontekst odnosa, bilo da su to deca, prijatelji ili partneri, i u kontekst zdravih životnih navika / Ilustracija Freepik
avg 11 2024, 05:00

Podeli

Kada ste poslednji put sebi ispunili dato obećanje? Bilo da se ono odnosi na životne navike – hranićete se zdravije, više vežbati, prestati pušiti, čitati knjige, više putovati, početi učenje novog jezika, ili na međuljudske odnose – više ćete izlaziti i družiti se, posvetiti se porodici ili ćete konačno staviti tačku na vezu ili prijateljstvo koje nije dobro po vas.

Mnoštvo je tekstova i preporuka kako da postavimo granice drugima kako bismo sačuvali mentalno zdravlje. Pitam se šta je sa granicama koje ne postavimo sebi? Čini mi se da svaki put kada ne ispunimo obećanja koja smo sebi dali, kršimo sopstvene granice, tj. postupamo prema sebi na način koji nije dobar. Zato mislim da pre nego što se pozabavimo time kako drugima postavljamo granice, moramo da se zapitamo koliko smo u tome vešti kada smo mi sami u pitanju.

Šta ako biti nežan prema sebi ponekada znači biti oštar prema sebi?

Poštovani, da biste pročitali 1 besplatan tekst potrebno je da se registrujete, a da biste nastavili sa čitanjem naših premium sadržaja, neophodno je da odaberete jedan od planova pretplate.

Velike price