Digla se prašina u K Streetu i Wall Streetu. Kako su se kandidati za predsednika Amerike razleteli po predizbornim skupovima, tako gužva u ove dve kultne ulice u Vašingtonu i Njujorku postaje sve veća.
U K Streetu (Connecticut Avenue) proradila je kadrovska vrteška. U najpoznatijoj lobističkoj ulici u Americi uveliko traju nagađanja i prognoze koga bi predsednički kandidat Republikanske partije mogao da uzme u svoj ekonomski tim ako se useli u Belu kuću u januaru iduće godine. Donald Tramp se, zasada, ne izjašnjava direktno, ali šalje signale na osnovu kojih javnost dešifruje poruke i počinje da tipuje na pojedina imena uglednih poslovnih ljudi i ekonomskih stručnjaka koji bi mogli činiti njegov najbliži ekonomski prsten.
Logično je da najviše interesovanja vlada za nekoliko ključnih mesta u predsedničkoj administraciji gde će se suštinski kreirati ekonomski ambijent Sjedinjenih Američkih Država u naredne (najmanje) četiri godine – Ministarstvo finansija, Ministarstvo trgovine, Ministarstvo energetike, Federalne rezerve, Komisija za hartije od vrednosti, Federalna korporacija za osiguranje depozita. “Finansijski svet bruji”, česti su naslovi kojima se spekuliše ko bi sve iz stare Trampove ekipe ali i od novih snaga s njujorškog Wall Streeta mogao da zauzme ključne pozicije u ekonomskom timu Tramp 2.0.
Poštovani, da biste pročitali 3 besplatna teksta potrebno je da se registrujete, a da biste nastavili sa čitanjem naših premium sadržaja, neophodno je da odaberete jedan od planova pretplate.
Već imate nalog? Ulogujte se