Žuta zastava
Psihologija

A kako vi reagujete na “žute zastavice”?

Yellow flag opisuje najčešće neočekivano, zbunjujuće ponašanje jednog od partnera ili neku novost koja određuje da li će naš odnos ići ka "zelenoj ili crvenoj zoni"

Žuta zastava “Žuta zastavica”, iako je najvidljivija u partnerskim odnosima, postoji i u drugim odnosima, poput onih roditeljskih ili prijateljskih / Ilustracija Freepik
sep 18 2024, 05:00

Podeli

Jeste li čuli za yellow flag? Pošto svi pominju green i red flag kada pričaju o nekome ko je potpuno bezazlen, otvoren i ljubazan, ili o onome od koga treba pobeći glavom bez obzira – verovatno niste. Međutim, “žuta zastavica” je nešto što ste sigurno osetili na sopstvenoj koži.

Kod dejtovanja, to može da bude “sitnica” koja vam smeta kod osobe koja vam se sviđa i sa kojom se viđate već neko vreme. Nije dovoljno veliki razlog da zbog njega prekinete svaki kontakt sa tom osobom, ali isto tako, nije ni nešto preko čega biste tek tako lako prešli.

To je najčešće neočekivano, zbunjujuće ponašanje jednog od partnera ili neka novost koja može da utiče na drugu stranu u odnosu, natera je da se zapita da li je ta osoba zaista dobra po nju i da li njeno novo ponašanje može da postane stalno i definitivno promeni njihov odnos.

Yellow flag, dakle, u nama izaziva dilemu, a onda i potrebu da reagujemo. Da pitamo osobu, saznamo dublje motive tog ponašanja, što na kraju pomaže u tome da predvidimo u kom pravcu će se naš odnos razvijati – da li će ići ka “zelenoj ili crvenoj zoni”.

To je socijalni konstrukt, skovan zbog potrebe da se priča o ponašanju koje ne može da se svrsta ni u jedan od ta dva suprotna pola.

Poštovani, da biste pročitali 1 besplatan tekst potrebno je da se registrujete, a da biste nastavili sa čitanjem naših premium sadržaja, neophodno je da odaberete jedan od planova pretplate.

Velike price