Više od dve nedelje od premijere, o seriji “Problem tri tela” (3 Body Problem) i dalje se priča. Pored gomile diskusija na Redditu i Discordu, na YouTubeu imate podkaste, recenzije, pa i detaljno prepričane knjige serijala “Besede o Zemljinoj prošlosti” (Laguna, 2019. god) kineskog pisca Liju Cisina, po kojima je i rađena ova, kako se hvale, najskuplja Netfliksova serija (sa budžetom od oko 160 miliona dolara).
No, sav ovaj hajp nije zbog kvaliteta. Naprotiv, njega ima tu i tamo. Razlog zašto i dalje vodimo razgovore o “Problemu tri tela” jeste što se bavi temama koje nas dotiču na ličnom nivou, a kojih se na neki način i plašimo.
Da li smo sami u univerzumu?
Da li nas neki tamo vanzemaljci mogu spasti od naše ljudskosti?
Da li dolaze u miru ili da nas pokore?
Fan sam naučne fantastike još od pre nego što sam naučila da čitam. Gledanje u zvezde mi je bio omiljeni deo dana kada sam letnji raspust provodila kod bake na selu. U gradu teško da noćno nebo može da se vidi lepo od veštačkog osvetljenja, ali u prirodi se čak vidi i delić naše galaksije Mlečni put. Kada su me na kraju osnovne škole tokom testa profesionalne orijentacije pitali šta bih volela da budem da ne postoji nijedna prepreka, rekla sam: astronaut. Istina, tu sam najviše mislila na onog astronauta kao u serijalu “Zvezdane staze” (Star Trek, 1966) koji putuje svemirom, upoznaje raznorazne vanzemaljske vrste i prisustvuje neverovatnim čudima svemira, poput stvaranja novih svetova i crnih rupa.
Poštovani, da biste pročitali 3 besplatna teksta potrebno je da se registrujete, a da biste nastavili sa čitanjem naših premium sadržaja, neophodno je da odaberete jedan od planova pretplate.
Već imate nalog? Ulogujte se