
Veliki feljton: Dobrica Ćosić, "Moja istina o Titu"
Rekonstrukcija jednog vremena, raspada zemlje, jugoslovenstva i srpskog poraza
Podeli
Tekst iz magazina The Atlantic za Velike priče priredila Nikolina Ilić
Krajem prošlog meseca, američki hirurg izdao je izveštaj sa zdravstvenim savetima za javnost. Ovaj format rezervisan je za pitanja javnog zdravlja koja zahtevaju hitnu pažnju nacije.
“Skoro svaki tinejdžer u Americi koristi društvene mreže”, navodi se u izveštaju, “a ipak nemamo dovoljno dokaza da zaključimo da je to dovoljno bezbedno za njih. Kao odgovor na to, Bajdenova administracija je najavila novu, međuagencijsku radnu grupu, kojoj je dato godinu dana da smisli niz političkih preporuka koje će pomoći da ’zaštite’ decu na mreži.”
Ovo može biti zakonodavni problem za “Big Tech”, a svakako je i problem u odnosima s javnošću. Tokom proteklih nekoliko godina, cigarete su postale dominantna metafora u diskursu o društvenim mrežama: izgleda da svi misle da su veb-stranice opasne i izazivaju zavisnost, poput cigareta. Mladi su navučeni.
Poštovani, pročitali ste 1 besplatan članak.
Da biste nastavili sa čitanjem naših premium sadržaja, neophodno je da odaberete jedan od planova pretplate.
Već imate nalog? Ulogujte se
Razuman je strah da bi besmrtnost – koju najavljuje američki futurista do 2030. godine – kao nestanak smrti dovela i do nestanka ljudskosti, da bismo izgubili to da smo biće sjutrašnjice, da bismo izgubili motive da maštamo, stvaramo i želimo. Paradoksalno, izgubivši svijest o smrti, ne samo da ne bismo više morali da biramo kojim ćemo životnim putem ići, jer navodno imamo "vremena" za svaki, već bismo izgubili želju da uopšte idemo
Namena ovih uređaja je da leče od problema sa vidom, gojaznosti, autizma, depresije i šizofrenije, ali i da pomognu da pretražujemo internet