Ona stara “Slika govori hiljadu reči” potvrdiće se višestruko kada je prošle nedelje Kate Middleton (navodno) objavila tu, sada već sramno slavnu, ozloglašeno obrađenu fotografiju za Dan majki. Internacionalna trač mašinerija, do tada već dobrano podmazana odsustvom princeze od Velsa iz vidokruga javnosti, počela je mahnito da štancuje teorije zavere. A kako i ne bi? Ova slika je prva u dugoj i uzbudljivoj tradiciji britanske monarhije koja je potekla od njih samih da bi potom obišla svet iz svih pogrešnih razloga, PR brljotina čija magnituda nadilazi rubrike “Sa kraljevskih dvorova” i stiže u začelje naslovne strane.
Tek što su tabloidi i TikTok teoretičari zapenili, najveće svetske agencije stavile su veto na sporni prizor fotošopirane porodične sreće sa onim što se u njihovom poslu naziva “kill notice” – instrukcija za medije da ne koriste datu sliku, ili ako već jesu, da je povuku, navodeći “manipulaciju”. Kill notice je jedna neverovatno retka i neuobičajena praksa: na prstima jedne ruke može da se prebroji koliko takvih upozorenja ima u toku godine. AP objavljuje hiljade priča na dan i milion fotografija godišnje. Getty Images pokriva 160.000 različitih svetskih događaja u tom periodu.
Poštovani, da biste pročitali 3 besplatna teksta potrebno je da se registrujete, a da biste nastavili sa čitanjem naših premium sadržaja, neophodno je da odaberete jedan od planova pretplate.
Već imate nalog? Ulogujte se